Mokymai Prezentacijos Auditorijos Video mokymai Registracija
 

Mokymai ir konferencijos

Mokymu sritys

Mokymai profesijoms

Vyksta miestuose9 skirtingi požiūriai į verslą ir pinigus

Mokymas įmonėms

Lektoriai:
12crop Aivaras Pranarauskas

14 metų patirtis mokymų srityje. Daugiau informacijos rasite www.success.lt/aivaras Mokymai švietimo bendruomenei: „Mediacijos pagrindai“ ... Daugiau »

Seminaro metu sužinosite

Nereikia apkeliauti viso pasaulio, kad suprastum kas yra pinigai ir kaip jie veikia. Nors skiriasi žmonių kalbos, kultūros, ekonominė gerovė, bet patarimai kaip elgtis su pinigais ir kaip dirbti visame pasaulyje labiau sutampa negu skiriasi. Ir šiuos sutapimus mes galėsime pastebėti, jei pažvelgsime iš platesnės perspektyvos.
Pinigų veikimo dėsniai nepasiduoda vien logikai ir skaičiams, juose yra kažkas mistiško, nepaaiškinamo ir sunkiai suprantamo. Pinigai turi savyje dvasinę dimensiją ir ši dimensija yra daugybės interpretacijų ir ezoterikos taip paveikta, kad neina susigaudyti kiek vienos ar kitos idėjos yra vertingos. Platesnis požiūris padeda sudėlioti viską į savo vietas ir padeda nubrėžti labai aiškią kryptį kaip turėtume dirbti ir elgtis su pinigais, su kitais žmonėmis. Tad jei ekonomistų pinigų apibrėžimas Jums buvo per sausas, o ezoterinis pernelyg nutolęs nuo realybės, čia atrasite tai, kas užpildys trūkstamas žinių vietas.

Nagrinėsime devynis skirtingus požiūrius:
vakarietišką,
judaizmo,
vedinį,
budistinį,
islamo,
krikščionybės,
protestantišką,
konfucianizmo
ir lietuvišką požiūrį į pinigus.

Vakarietiškas požiūris tai – pasakojimas apie tai, kaip pinigai virto vakarų pasaulio religija, ir kaip taip atsitiko, jog įnirtingai tikime, jog tik ekonominis augimas mus veda į gerovę. Tai istorija apie tikėjimą, jog tik daugiau pinigų padės sukurti geresnį gyvenimą. Panagrinėsime panašumus tarp pinigų ir religijos ir kodėl taip uoliai vakarų visuomenė laiko įsikabinusi idėjos, jog pinigai ir ekonomikos augimas turi būti visų gyvenimo tikslas. Tai mąstymo būdas, kuris veda į individualizmą, veda į laisves be pareigų, į nesibaigiantį vartojimą ir gyvenimą abstrakčioje laimėje. Vakarietis susikūrė „pinigų religiją“, nes tiki, jog „pinigai valdo pasaulį“. Šis tikėjimas turi savo pliusus ir minusus.

Tuo pačiu vakarietiškos šalys įvykdė tikėjimo reformaciją ir sukūrė protestantišką mąstyseną, iš kurios gimė šiandieninė darbo etika. Labai tikėtina, jog būtent šia darbo etika šiandien vadovaujatės patys to nežinodami. O jei suprastumėte geriau, kodėl protestantai yra tokie darbštūs ir disciplinuoti, tai neabejotinai pagerintų ir Jūsų produktyvumą.

Krikščioniška mąstysena labai ilgai nuvertino materialinę gerovę ir kritikavo turtuolius, šios mąstysenos likučių labai daug yra likę ir šiandien. Jei jūsų kolegos nuolat skundžiasi darbo sąlygomis ir atlyginimu, kritikuoja vadovus ir netrykšta optimizmu, tai labai tikėtina, jog jų pasaulėžiūra yra paveikta krikščioniškų tiesų.
Kiekvienam teko girdėti, jog žydai ir pinigai, tai neatskiriami dalykai. Žydų gebėjimas tvarkytis su pinigais visuomet stebino likusį pasaulį. Ar jie turi kokių paslapčių, kurių mes negalėtume sužinoti? Koks jų požiūris į pinigus? Ar realu mums jį pritaikyti kasdieniniame gyvenime? Man interviu davė žydų rabinas, kuris pasidalino savo įžvalgomis ir pasaulėžiūra. Tai itin giliai paliečiantis ir brandus požiūris į pinigus, kuris žydų tautai visuomet leido įgyti pranašumą prieš kitas tautas, kad ir kokiomis sudėtingomis sąlygomis jie begyveno. Beje žodžio „pinigai“ senovės hebrajų kalboje viena iš reikšmių – „aš noriu“.

Vos peržengę Izraelio sieną atsidursite musulmoniškame pasaulyje, kur požiūris į pinigus ir verslą iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti labai neįprastas, tačiau tuo pačiu pilnas ir išminties. Sužinosite kaip veikia islamiški bankai, kodėl islamas draudžia palūkanas, kokiu verslu rekomenduoja užsiimti islamas ir daugybę kitų įdomių dalykų.
Keliaujame toliau į rytus ir randame vedinį požiūrį, kuris pateikia Vedose užrašytą išmintį. Jei domitės joga, meditacija, ajurvedinėmis sveikatinimo priemonėmis ir panašiais dalykais, ko gero teko girdėti ir kelias vedines idėjas apie pinigus. Tačiau kur yra religija, kur gyvenimiški patarimai, o kur ezoterika? Šią dalį skyriau į rimtą vedinį požiūrį ir nežinia kaip atsiradusią linksmąją vedinę pasaulėžiūrą, kuri į pinigus žiūri per burtų ir magijos rūką, kuris vargu ar turi kažką bendro su vedomis. Bet tingintiems dirbti ir norintiems turėti pinigų ši dalis patiks. Taigi, gan egzotiška išorė, tačiau labai aiškus ir suprantamas turinys, daug nenuklystantis nuo to, ką siūlo ir kitos religijos.

Dar toliau į rytus rasime didelę dalį žmonių, kuri gyvena budistinėmis tiesomis. Dirba, uždirba, augina savo ekonomiką, nors į pinigus žiūri visai kitu kampu. Budizmas aiškiai, subtiliai ir labai įtikinimai paaiškina kur pinigų vieta mūsų gyvenimuose. Priešingai nei galbūt įsivaizdavote, budizmas tai nėra asketizmas ir gyvenimas be pinigų. Nors budizmo tikslas pasiekti visišką proto laisvę ir apsivalymą, tačiau norint to pasiekti galima gyventi komfortiškai ir patogiai, sukuriant saugią ir laimingą aplinką visiems žmonėms aplinkui. Tad materialinė gerovė budizme yra teigiamas dalykas, tačiau svarbu kaip žmogus pinigus uždirba ir kaip juos vėliau naudoja.

Didžiausia pasaulio ekonomika Kinija vadovaujasi Konfucijaus požiūriu į verslą ir pinigus. Ilgametės tradicijos, harmonijos siekimas, neįprastas kinų taupumas ir darbštumas privers susimąstyti. Sužinosite apie kinų verslo grupes ir specifinį tarpusavio bendradarbiavimą. Manote, jog kinų verslo pagrindinis siekis – pelnas? Tikrai ne, atsakymas jus nustebins.
Ir apkeliavę pasaulį grįžtame namo. Kokį mes požiūrį į pinigus suformavome nuo baudžiavos panaikinimo laikų? Kokius išgyvenimus šia tema nešiojamės savo viduje? Koks yra lietuviškas santykis su pinigais? Kodėl daliai šalies yra taip sunku pasinaudoti vis labiau atsiveriančiomis pasaulio galimybėmis? Šį požiūrį pateiksiu labai nestandartiniu kampu, tačiau manau, tai padės iš gilumos suvokti mūsų tautos sunkumus su kuriais vis susidurdavome bandydami sukurti savo šalyje gerovę. Peržvelgsime 7 kartų gyvenusių prieš mus gyvenimus, kokį DNR ir pasąmonės įspaudus savyje nešiojamės. Kaip formavosi mūsų mentalitetas per paskutinius 150 metų. Kas lemia šiandieninį skepticizmą ir kodėl dalis žmonių vis dar gyvena nepritekliuje, nors turi visas sąlygas gyventi geriau.

Ši kelionė aplink pasaulį nagrinėjant 9 skirtingus požiūrius į verslą ir pinigus suteiks daug naujų įžvalgų ir įkvėpimo.

Kalba

Lietuvių

Organizatorius

"My Success"

"My Success"

14 organizuojame tiek atvirus mokymus, tiek mokymus įmonėms.
Vedame mokymus įvairiuose projektuose.


Mokymų sritysKita, Asmenybės tobulinimas, Verslas, Kaip tapti turtingu, Verslo psichologija, Verslumo ugdymas, Mokymai įmonėms
PradžiaDerinama pagal poreikį
PabaigaDerinama pagal poreikį
Šalis, MiestasLietuva,
Kontaktai868467325
Kaina EUR (be PVM)Kaina derinama individualiai
Nuorodawww.success.lt
Užsisakyti | Demo


Programavimo paslaugos
Apie Auditorija.lt | Paslaugos | Kontaktai | Konferencijų salių nuoma | Maistas renginiams / Catering | Klientams